Cranke supporting fun runs in Hobart

RACE RESULTS

 2018 Race Results:

Check out your results and those of your team by clicking on the 2.5km or 5km lists below.

Or click on this certificate to download your own printable copy.  Add your own name, time and distance.

2.5km Male & Female
Bib Overall Place Name Gender Club Race Time Gender Place
484 1 Robert Elkerton Male HT Health Group 08:17 1
342 2 Abbas Rajab Ali Male No Team 08:26 2
235 3 Jamie Laurence Male No Team 08:39 3
882 4 Isaac Bonsey Male HT Health Group 08:56 4
38 5 Mathew Brooks Male No Team 08:59 5
88 6 Nicholas Cox Male No Team 09:02 6
461 7 Andrew Bonsey Male HT Health Group 09:40 7
485 8 Mark Elkerton Male HT Health Group 09:48 8
814 9 Marcus Degenaar Male Illawarra Primary School 10:19 9
3 10 Jemima  Lennon Female Lenah Valley Primary School 10:22 1
774 11 James Fitzpatrick Male HT Health Group 10:44 10
432 12 Oliver White Male No Team 10:45 11
480 13 Isaac Dixon Male No Team 10:50 12
773 14 Inessa Corney Female HT Health Group 10:50 2
279 15 Adonias Mesfin Male No Team 10:51 13
587 16 Paul Jarman Male No Team 11:20 14
862 17 Imogen Lennon Female Lenah Valley Primary School 11:22 3
482 18 Louise Elkerton Female HT Health Group 11:24 4
868 19 Lincoln Sewell Male Lenah Valley Primary School 11:52 15
627 20 Matilda Nichols Howe Female HT Health Group 11:53 5
962 21 Benjamin Neely Male Campbell Street Primary School 11:55 16
375 22 Lulu Smee Female No Team 12:02 6
498 23 EMMA HENKEL Female No Team 12:11 7
606 24 Caitlin Terry Female No Team 12:11 8
334 25 Arden Petersen Male No Team 12:12 17
815 26 Callum Degenaar Male Illawarra Primary School 12:18 18
139 27 Wayne French Male No Team 12:22 19
860 28 Poppy Lennon Female Lenah Valley Primary School 12:25 9
49 29 Annabella Burt Female No Team 12:26 10
604 30 Lucy Taranto Female No Team 12:33 11
635 31 Isabel  Wright Female HT Health Group 12:41 12
963 32 Oscar Neely Male Campbell Street Primary School 12:55 20
840 33 Dorje McQuillen Male Lansdowne Crescent Primary School 13:00 21
964 34 Paul Neely Male Campbell Street Primary School 13:00 22
839 35 Daniel McQuillen Male Lansdowne Crescent Primary School 13:01 23
294 36 Matilda Moles Female No Team 13:04 13
955 37 Joseph Mounter Male Lansdowne Crescent Primary School 13:10 24
429 38 Sophie West Female No Team 13:14 14
595 39 Freya Buckmaster Female No Team 13:18 15
130 40 Archie Fenton Male No Team 13:20 25
560 41 Nathaniel Messmer Male No Team 13:33 26
800 42 Charlie Doyle Male Campbell Street Primary School 13:34 27
589 43 Cooper Jarman Male No Team 13:36 28
496 44 PAUL HENKEL Male No Team 13:37 29
497 45 JASON HENKEL Male No Team 13:37 30
561 46 Raphael Messmer Male No Team 13:40 31
588 47 Mia Jarman Female No Team 13:51 16
586 48 Lisa Jarman Female No Team 13:51 17
174 49 Theo Hawkins Male No Team 13:55 32
909 50 Bailey Barwick Male Oatlands District High School 13:56 33
849 51 Evie Bingham Female Lenah Valley Primary School 13:57 18
854 52 Max Francis Male Lenah Valley Primary School 13:58 34
35 53 Jessica Bray Female No Team 14:00 19
846 54 Madelin Banasik Female Lenah Valley Primary School 14:00 20
908 55 Mia Barwick Female Oatlands District High School 14:03 21
481 56 Archie Dixon Male No Team 14:20 35
198 57 Annie Humphrey Female No Team 14:21 22
199 58 Paul Humphrey Male No Team 14:23 36
956 59 David Mounter Male Lansdowne Crescent Primary School 14:24 37
939 60 Makayla Woolley Female Ogilvie High School 14:25 23
213 61 Callum Kelly Male No Team 14:30 38
834 62 Harriet McAvoy Female Lansdowne Crescent Primary School 14:35 24
487 63 James McAvoy Male No Team 14:35 39
921 64 Oliver Burbury Male Oatlands District High School 14:38 40
920 65 Henry Burbury Male Oatlands District High School 14:41 41
460 66 Tanya Bonsey Female HT Health Group 14:42 25
847 67 Jennifer Banasik Female Lenah Valley Primary School 14:45 26
801 68 Lachlan Doyle Male Campbell Street Primary School 14:46 42
768 69 Jessica Clydesdale Female Nystar 14:49 27
808 70 Thomas Dillon Male Illawarra Primary School 14:59 43
454 71 Aleiah Yanock-Sebastian Female No Team 15:01 28
562 72 Andrew Messmer Male No Team 15:02 44
830 73 Jenny Dillon Female Illawarra Primary School 15:09 29
605 74 William Taranto Male No Team 15:10 45
594 75 Erin Buckmaster Female No Team 15:12 30
953 76 Lisa Marriner Female Lansdowne Crescent Primary School 15:14 31
952 77 Lyla Marriner Female Lansdowne Crescent Primary School 15:14 32
812 78 Chris Brookwell Male Illawarra Primary School 15:18 46
813 79 Sam Brookwell Male Illawarra Primary School 15:19 47
439 80 Paul Williams Male No Team 15:20 48
323 81 Laura O’Reilly Female No Team 15:23 33
947 82 Elliott Dahl Male Campbell Street Primary School 15:25 49
951 83 Travis Marriner Male Lansdowne Crescent Primary School 15:37 50
954 84 Winston Marriner Male Lansdowne Crescent Primary School 15:37 51
98 85 Robert Curtis Male No Team 15:55 52
944 86 Bailey Cunliffe Male Lansdowne Crescent Primary School 15:56 53
541 87 Troy Cunliffe Male No Team 15:58 54
34 88 Emma Bray Female No Team 15:59 34
767 89 Peta Todd Female Nystar 16:05 35
766 90 Charlie Todd Male Nystar 16:05 55
919 91 Burbury Tom Male Oatlands District High School 16:11 56
616 92 Archer Foss Male Nystar 16:13 57
617 93 Olivia Foss Female Nystar 16:14 36
927 94 Emily Foster Female Ogilvie High School 16:16 37
359 95 Tony Ross-McNair Male No Team 16:19 58
181 96 Valentina Ho Female No Team 16:26 38
823 97 Louis Pepper Male Illawarra Primary School 16:33 59
300 98 Chloe Moore Female No Team 16:34 39
817 99 Oliver Gibson Male Illawarra Primary School 16:39 60
816 100 Jane Gibson Female Illawarra Primary School 16:52 40
518 101 Sarah Burbury Female Oatlands District High School 16:52 41
875 102 Luca Hardie Male Lenah Valley Primary School 16:57 61
873 103 Danielle Hardie Female Lenah Valley Primary School 16:58 42
364 104 Olive Schmid Female Hohoho 17:06 43
755 105 Emma-Rose Wilson Female Howrah Primary School 17:06 44
811 106 Ollie Bowman Male Illawarra Primary School 17:07 62
525 107 Cindy Wilson Female No Team 17:11 45
527 108 Edward Wilson Male No Team 17:11 63
810 109 Craig Bowman Male Illawarra Primary School 17:11 64
466 110 Tim Claridge Male No Team 17:11 65
837 111 Will Claridge Male Lansdowne Crescent Primary School 17:11 66
825 112 Daniel Waugh Male Illawarra Primary School 17:17 67
824 113 Chris Waugh Male Illawarra Primary School 17:18 68
383 114 Kenzie Spooner Female No Team 17:23 46
428 115 Caitlin West Female No Team 17:24 47
382 116 Janice Spooner Female No Team 17:24 48
430 117 Nick West Male No Team 17:24 69
871 118 Eli Veitch Male Lenah Valley Primary School 17:36 70
872 119 Aaron Veitch Male Lenah Valley Primary School 17:36 71
648 120 Robyn Luttrell Female No Team 17:37 49
967 121 william scott Male Lansdowne Crescent Primary School 17:39 72
966 122 jeremy scott Male Lansdowne Crescent Primary School 17:41 73
807 123 Zac Clark Male Illawarra Primary School 17:44 74
128 124 Michael Fenton Male No Team 17:46 75
583 125 Holly Fenton Female No Team 17:46 50
851 126 Teddy Buhse Male Lenah Valley Primary School 17:47 76
504 127 Nicole Johnson Female No Team 17:55 51
533 128 Steph Ashton Female No Team 17:56 52
474 129 Philippa Copeland Female No Team 18:00 53
472 130 Vanessa Copeland Female No Team 18:01 54
907 131 Natalie Barwick Female Oatlands District High School 18:03 55
833 132 Natasha Bonsey Female HT Health Group 18:05 56
979 133 Lucy Finley Female Lansdowne Crescent Primary School 18:06 57
981 134 Gillian Slocum Female Lansdowne Crescent Primary School 18:07 58
146 135 Layla Gatward Female No Team 18:14 59
147 136 Stuart Gatward Male No Team 18:14 77
585 137 Dempsey Jackman Male No Team 18:17 78
610 138 Prudence Wolfe Female No Team 18:18 60
632 139 Angelina Welsh-Hussain Female No Team 18:18 61
318 140 Sue O’Connell Female Eskil’s Ninjas 18:19 62
945 141 Judd Cunliffe Male Lansdowne Crescent Primary School 18:29 79
540 142 Nikki Cunliffe Female No Team 18:29 63
405 143 Angus Twining Male No Team 18:30 80
835 144 Imogen Probert Female Lansdowne Crescent Primary School 18:31 64
836 145 Claudia Probert Female Lansdowne Crescent Primary School 18:34 65
332 146 Zoey Penney Female No Team 18:37 66
283 147 Alison Miller Female No Team 18:37 67
122 148 Caitlin Elkerton Female HT Health Group 18:38 68
483 149 Matt Edwards Male No Team 18:38 81
975 150 James Rathjen Male Illawarra Primary School 18:46 82
977 151 Ben Rathjen Male Illawarra Primary School 18:47 83
976 152 Amelia Rathjen Female Illawarra Primary School 18:49 69
809 153 Lewis Gibson Male Illawarra Primary School 18:50 84
805 154 Cameron Gibson Male Illawarra Primary School 18:52 85
357 155 Lauren Rolliston Female No Team 18:57 70
495 156 NATALIE HENKEL Female No Team 18:58 71
306 157 Felicity Natoli Female No Team 18:58 72
395 158 Penny Taylar Female No Team 18:58 73
402 159 Georgia Turner Female No Team 19:03 74
853 160 Tik Buhse Male Lenah Valley Primary School 19:08 86
880 161 Florence Sweet Cousens Female Lenah Valley Primary School 19:15 75
852 162 Ava Buhse Female Lenah Valley Primary School 19:15 76
850 163 Vikki Buhse Female Lenah Valley Primary School 19:16 77
211 164 Peter Jones Male No Team 19:17 87
526 165 Sharon Clarke Female No Team 19:18 78
864 166 Charlie Sawbridge Male Lenah Valley Primary School 19:20 88
876 167 Jessica Isaac Female Lenah Valley Primary School 19:23 79
844 168 Max Isaac Male Lenah Valley Primary School 19:24 89
986 169 Freya Burgess Female Lansdowne Crescent Primary School 19:24 80
974 170 Scott Newman Male Lansdowne Crescent Primary School 19:25 90
973 171 Amy Newman Female Lansdowne Crescent Primary School 19:25 81
948 172 Stephanie Edward Female Lansdowne Crescent Primary School 19:26 82
949 173 Yvette Edward Female Lansdowne Crescent Primary School 19:26 83
193 174 Ruth Howard Female No Team 19:28 84
972 175 Alex Newman Male Lansdowne Crescent Primary School 19:28 91
493 176 Rhys Gregory Male No Team 19:30 92
491 177 Martin Gregory Male No Team 19:30 93
959 178 Ava Martin Female Lansdowne Crescent Primary School 19:31 85
958 179 Luke Martin Male Lansdowne Crescent Primary School 19:31 94
987 180 Eloise Burgess Female Lansdowne Crescent Primary School 19:33 86
985 181 Emilie Burgess Female Lansdowne Crescent Primary School 19:35 87
803 182 Noah Dillon Male Illawarra Primary School 19:50 95
477 183 Robert Dillon Male No Team 19:50 96
828 184 Angus Wood Male Illawarra Primary School 19:53 97
891 185 Richard Moore Male New Town High School 20:01 98
543 186 Nicole Davey Female No Team 20:15 88
545 187 Lincoln Davey Male No Team 20:15 99
1065 188 Kevin Alomes Male Cystic Fibrosis Tasmania 20:26 100
937 189 Charlotte Stacey Female Ogilvie High School 20:41 89
826 190 Abigail Waugh Female Illawarra Primary School 20:45 90
827 191 Leah Waugh Female Illawarra Primary School 20:45 91
841 192 Aspen Armstrong Male No Team 20:47 101
574 193 Elliot Taws Male No Team 20:51 102
575 194 Caitlyn Taws Female No Team 20:54 92
818 195 Joey Hockley Male Illawarra Primary School 20:57 103
819 196 Peter Hockley Male Illawarra Primary School 20:58 104
572 197 Jayson Taws Male No Team 20:58 105
519 198 Rachel Vieth Female Vieth family 20:59 93
412 199 Ben Vieth Male Vieth family 21:01 106
961 200 Melanie Martin Female Lansdowne Crescent Primary School 21:10 94
960 201 Alexander Martin Male Lansdowne Crescent Primary School 21:10 107
856 202 May Gell Female Lenah Valley Primary School 21:18 95
855 203 David Gell Male Lenah Valley Primary School 21:18 108
63 204 Jenny Cheng Female Run With Us 21:25 96
592 205 Tanya Maxwell Female Clown Doctors 21:32 97
591 206 Bodhi Maxwell Male Clown Doctors 21:32 109
820 207 maya lamprill Female Illawarra Primary School 21:40 98
600 208 Millicent Somann-Crawford Female No Team 21:56 99
184 209 Henry Hoddy Male No Team 22:21 110
185 210 Carl Hoddy Male No Team 22:21 111
82 211 Shane Cook Male No Team 22:26 112
599 212 Spencer Nelson Male No Team 22:30 113
597 213 Kylie Nelson Female No Team 22:30 100
936 214 Eloise Southwood Female Ogilvie High School 22:48 101
209 215 Ashton Hartley Dennis Jones Male No Team 22:51 114
212 216 Scott Jones Male No Team 22:51 115
486 217 Helen Foon Female No Team 22:57 102
488 218 William McAvoy Male No Team 23:01 116
391 219 Ming Li Tan Female Run With Us 23:01 103
210 220 Michelle Dickson-Jones Female No Team 23:05 104
182 221 Sara Ho Female No Team 23:06 105
569 222 LARA PREDDY Female No Team 23:07 106
621 223 MOLLIE HARBACK Female No Team 23:08 107
568 224 JACK PREDDY Male No Team 23:09 117
567 225 JARROD PREDDY Male No Team 23:10 118
437 226 Phoebe Adele Williams Female No Team 23:31 108
392 227 Tiffany Tang Female Hohoho 23:34 109
877 228 Leo Isaac Male Lenah Valley Primary School 23:38 119
503 229 Drew Isaac Male No Team 23:40 120
922 230 Britney Aitchison Female Ogilvie High School 24:15 110
81 231 Fiona Cook Female No Team 24:20 111
539 232 Xarikleia Cole Female No Team 25:29 112
559 233 Valandis Matsouris Male No Team 25:30 121
66 234 Hayley McCulley Female Cystic Fibrosis Tasmania 25:39 113
517 235 Tracey Dickson Female Lansdowne Crescent Primary School 26:16 114
404 236 Allison Twining Female No Team 26:16 115
406 237 Phoebe Twining Female No Team 26:16 116
19 238 Jasna Baric Female No Team 26:16 117
377 239 Shelley Smith Female No Team 26:22 118
297 240 Evelyn Monty Female No Team 26:50 119
296 241 Rick Monty Male No Team 26:50 122
918 242 Izzy Moore Female Oatlands District High School 27:03 120
772 243 Jarrod Moore Male Oatlands District High School 27:03 123
916 244 Rebecca Moore Female Oatlands District High School 27:03 121
250 245 Deb Ludeke Female No Team 27:21 122
530 246 Hayden West Male No Team 27:32 124
529 247 Melisa West Female No Team 27:32 123
929 248 Lyndall Mason Female Ogilvie High School 28:10 124
928 249 Ros Lord Female Ogilvie High School 28:10 125
467 250 Hannah Claridge Female No Team 29:47 126
842 251 Emma Claridge Female Lansdowne Crescent Primary School 29:51 127
863 252 Byron Sawbridge Male Lenah Valley Primary School 30:39 125
563 253 Antonia Milan Female No Team 30:40 128
950 254 Gabi Milan Female Lindisfarne Primary School 30:40 129
867 255 Asher Sawbridge Male Lenah Valley Primary School 30:44 126
253 256 Olivia Mackey Female Woolworths FSS – Hobart 30:57 130
511 257 Toby Lees Male No Team 31:18 127
509 258 Leanne Lees Female Woolworths FSS – Hobart 31:20 131
52 259 RENEE BYGRAVE Female Woolworths FSS – Hobart 32:09 132
44 260 Ava Bumford Female Woolworths FSS – Hobart 34:44 133
43 261 Natalie Bumford Female Woolworths FSS – Hobart 34:46 134
5km Male & Female
Bib Overall Place Name Gender Club Race Time Gender Place
397 1 david thomas Male No Team 14:59 1
133 2 Samuel Field Male No Team 15:35 2
85 3 Ben Covington Male No Team 15:49 3
609 4 Thomas Wilson Male No Team 15:56 4
200 5 alex humphrey Male No Team 16:02 5
268 6 Phil McConnon Male No Team 16:10 6
309 7 Robbie Neill Male No Team 16:16 7
58 8 Zane Carr Male No Team 16:36 8
761 9 Michael Davis Male Nystar 16:50 9
241 10 Aiden Lewis Male Team TasPorts 16:56 10
581 11 Melanie Daniels Female No Team 17:03 1
531 12 Christopher Sullivan Male No Team 17:05 11
46 13 Dylan Burnett Male No Team 17:52 12
305 14 Roshandharan N Chanthiran Male Run With Us 18:05 13
969 15 969 Bib Male No Team 18:20 14
457 16 William Yee Male No Team 18:20 15
24 17 Nick Beeton Male No Team 18:22 16
619 18 Robert Knight Male No Team 18:23 17
15 19 Anthony baines Male No Team 18:38 18
280 20 Jeremie Messmer Male No Team 19:06 19
403 21 alex tween Male No Team 19:11 20
427 22 Ebony Webb Female No Team 19:13 2
396 23 Ian Temblett Male No Team 19:18 21
262 24 Ewan Mason Male No Team 19:22 22
626 25 Jay armstrong Male No Team 19:29 23
656 26 Francesca Smith Female No Team 19:34 3
906 27 Indi Woolley Male New Town High School 19:37 24
452 28 DIMOS YANNARAKIS Male No Team 19:38 25
42 29 Tom Bryan Male No Team 19:38 26
378 30 Mick Soden Male No Team 19:38 27
838 31 Rod Mason Male Lansdowne Crescent Primary School 19:45 28
119 32 Michael Driessen Male No Team 19:45 29
642 33 Michael Griffin Male No Team 19:48 30
239 34 Marcus Lennon Male No Team 19:52 31
580 35 Niamh Crocker Female No Team 19:52 4
443 36 Peter Wood Male Team TasPorts 19:53 32
528 37 Josh Zeitzen Male No Team 19:59 33
465 38 Luke Vavoulas Male Cystic Fibrosis Tasmania 20:08 34
370 39 Adrian Slee Male No Team 20:14 35
861 40 Fiona Lennon Female Lenah Valley Primary School 20:16 5
113 41 Fergus De Paoli Male No Team 20:23 36
178 42 Greg Hickey Male No Team 20:26 37
344 43 Glen Raphael Male Sole Mates 20:34 38
86 44 Clayton Cowen Male Sole Mates 20:36 39
770 45 Scott Barwick Male Oatlands District High School 20:37 40
237 46 Bruno Lei Male No Team 20:40 41
156 47 Finlay Graham Male No Team 20:49 42
269 48 Jamie McConnon Male Sole Mates 20:50 43
261 49 Graham Mason Male No Team 20:53 44
892 50 Thomas Morgan Male New Town High School 20:54 45
92 51 George Cripps Male No Team 20:59 46
759 52 Brenton Watson Male HT Health Group 21:01 47
333 53 Kim Perkins Female No Team 21:03 6
229 54 Carl Lancaster Male Team TasPorts 21:03 48
584 55 RUBY GREIG-HURTIG Female No Team 21:04 7
97 56 Annabel Curtis Female Red Course 21:05 8
980 57 Luke Finley Male Lansdowne Crescent Primary School 21:08 49
89 58 William Craw Male No Team 21:09 50
611 59 Cameron Crawford Male Nystar 21:11 51
308 60 Ambrosia Negri Female No Team 21:12 9
631 61 Ruth Wilson Female No Team 21:13 10
257 62 Rhys Mansfield Male No Team 21:25 52
372 63 Jamieson Smalley Male No Team 21:25 53
281 64 Naomi Messmer Male No Team 21:28 54
547 65 Myles Fletcher Male No Team 21:31 55
426 66 Scott Webb Male No Team 21:34 56
593 67 Jan Menzies Female No Team 21:37 11
398 68 Susan thomas Female No Team 21:38 12
494 69 Scott Hardie Male No Team 21:39 57
79 70 Madeline Cook Female Run With Us 21:39 13
769 71 Joshua Farner Male Nystar 21:41 58
80 72 Jayden Cook Male No Team 21:43 59
187 73 Kyle Hodgman Male No Team 21:43 60
339 74 Anne Pullen Female No Team 21:47 14
350 75 Wood-Baker Richard Male No Team 21:50 61
191 76 James Horne Male Sole Mates 21:51 62
453 77 GABRIEL YANNARAKIS Male No Team 21:52 63
451 78 STEFANOS YANNARAKIS Male No Team 21:53 64
379 79 Angie Somann-Crawford Female Team TasPorts 21:56 15
104 80 Jon Darby Male No Team 22:02 65
448 81 Pete Woodward Male No Team 22:05 66
373 82 Brumby Smalley Male No Team 22:06 67
652 83 Brett Mitchell Male No Team 22:12 68
374 84 Maverick Smalley Male No Team 22:13 69
70 85 Wayne Clarke Male No Team 22:15 70
629 86 Varun Sankaramoorthy Male Run With Us 22:17 71
45 87 Gerard Burke Male CitywideFitness 22:19 72
303 88 Leon Murden Male Woolworths FSS – Hobart 22:21 73
806 89 Maddi Clark Female Illawarra Primary School 22:21 16
637 90 Trevor Curtis Male No Team 22:22 74
345 91 Benita Rathbone Female No Team 22:23 17
612 92 Baxter Crawford Male Nystar 22:26 75
590 93 Tracey Keating Male No Team 22:27 76
358 94 Euan Rose Male No Team 22:30 77
230 95 Eve Lancaster Female Team TasPorts 22:39 18
638 96 Carlton Dixon Male No Team 22:44 78
347 97 Matt Reardon Male Red Course 22:47 79
753 98 Ashley Morris Female Ogilvie High School 22:48 19
256 99 Karrie Malan Female Flex Health Therapy 22:50 20
411 100 Michaela Venn Female Run With Us 22:51 21
71 101 Pantelis Cleoudis Male No Team 22:52 80
762 102 Justin Todd Male Nystar 22:52 81
94 103 Jordan Cser Male Run With Us 23:01 82
149 104 olivia gillie Female No Team 23:01 22
446 105 Jordan Woods Male No Team 23:06 83
307 106 Lawrence Neasey Male No Team 23:06 84
360 107 Matt Rudewych Male Woolworths FSS – Hobart 23:12 85
607 108 Scott Trousselot Male No Team 23:12 86
286 109 Jonty Mitchell Male No Team 23:14 87
408 110 Darrel Veenendaal Male No Team 23:16 88
110 111 carolyn Davis Female No Team 23:16 23
145 112 Andrew Gates Male No Team 23:18 89
40 113 Hayley Brown Female Run With Us 23:23 24
204 114 Peter Jarvis Male No Team 23:24 90
293 115 Jack Moles Male No Team 23:25 91
368 116 Matt Shelverton Male No Team 23:26 92
299 117 Daniel Moore Male Sole Mates 23:28 93
957 118 Henry Gell Male New Town High School 23:28 94
136 119 Nathan Ford Male No Team 23:29 95
387 120 Michael Sullivan Male No Team 23:31 96
895 121 Owen Roberts Male New Town High School 23:33 97
192 122 Ella Horton Female Run With Us 23:36 25
14 123 Lucy Baines Female Red Course 23:37 26
479 124 Kelly Dixon Female No Team 23:44 27
418 125 Jason Wallom Male No Team 23:46 98
654 126 Keryn Nylander Female No Team 23:46 28
225 127 Akari Koyama Female No Team 23:48 29
901 128 Liam Timms Male New Town High School 23:53 99
4 129 Michael Aitchison Male Sole Mates 24:04 100
78 130 Nicole Collie Female Run With Us 24:04 30
889 131 Aiden Midson Male New Town High School 24:04 101
407 132 Jessica van engen Female Woolworths FSS – Hobart 24:06 31
55 133 Shelby Callaghan Female No Team 24:07 32
219 134 Racheal Kerrison Female CitywideFitness 24:08 33
582 135 Tania Dunnings Female No Team 24:11 34
911 136 Makaila Higham Female Oatlands District High School 24:12 35
57 137 Olivia Carr Female Run With Us 24:15 36
228 138 Emma Lagerewskij Female No Team 24:16 37
910 139 Whitney Bowerman Female Oatlands District High School 24:16 38
628 140 Elizabeth Schultz Female HT Health Group 24:17 39
885 141 Samuel Brown Male New Town High School 24:18 102
77 142 Jarrod Cole Male No Team 24:19 103
315 143 Stu Nolan Male Flex Health Therapy 24:20 104
555 144 Sam Johnson Male No Team 24:21 105
923 145 Lily Blacklow Female Ogilvie High School 24:23 40
107 146 George Davies Male No Team 24:24 106
930 147 Jess McDonald Female Ogilvie High School 24:25 41
970 148 Hannah Maree Female The Friends School 24:25 42
551 149 Sarah Grace Female Run With Us 24:26 43
59 150 Ashley Carr Male No Team 24:26 107
478 151 Matt Dixon Male No Team 24:27 108
904 152 Max Waters Male New Town High School 24:31 109
578 153 Philip Bakes Male No Team 24:34 110
899 154 Evan Stone Male New Town High School 24:40 111
202 155 Sharon James Female No Team 24:40 44
655 156 Craig Watson Male No Team 24:41 112
215 157 Simon Kendrick Male No Team 24:43 113
419 158 Miranda Walsh Female Red Course 24:43 45
27 159 Anna Bickerstaff Female No Team 24:44 46
29 160 Konrad Blackman Male CitywideFitness 24:49 114
291 161 Nick Moles Male No Team 24:52 115
552 162 Angela Grimmond Female No Team 24:59 47
355 163 Leez Robertson Female No Team 25:00 48
260 164 Lachlan Marwood Male Flex Health Therapy 25:05 116
251 165 Flick Mackenzie Female No Team 25:08 49
142 166 Jade Garland Female Team TasPorts 25:09 50
859 167 Jayden Hughes Male Lenah Valley Primary School 25:12 117
124 168 Amber Emmerton Female No Team 25:13 51
36 169 Cassandra Breen Female Team TasPorts 25:13 52
369 170 Andrew Shelverton Male Team TasPorts 25:13 118
292 171 Shontelle Moles Female No Team 25:17 53
553 172 Mario Milan Male No Team 25:17 119
108 173 Olivia Davies Female Red Course 25:20 54
126 174 Rachel Fellowes Female No Team 25:21 55
579 175 Denise Barwick Female No Team 25:21 56
135 176 Ellie Fletcher Female No Team 25:24 57
615 177 Rohen Foss Male Nystar 25:25 120
304 178 Andy Murray Male No Team 25:28 121
522 179 Alex Vieth Male No Team 25:29 122
64 180 Ervine Cheong Male Run With Us 25:31 123
30 181 Riley Blackwell Male No Team 25:32 124
758 182 758 Bib Female No Team 25:33 58
556 183 James Lowe Male No Team 25:38 125
763 184 Harry Todd Male Nystar 25:42 126
5 185 Ben Aitchison Male Sole Mates 25:45 127
534 186 Paul Chipman Male CitywideFitness 25:45 128
380 187 Lucy Southcott Female Run With Us 25:48 59
603 188 Paul Taranto Male Run With Us 25:49 129
420 189 Salman Faris Wandi Yadzid Male No Team 25:50 130
313 190 Annie Nichols Female No Team 25:50 60
537 191 Joshua Boh Male Run With Us 25:53 131
878 192 Wiloughby Johnson Male Lenah Valley Primary School 25:53 132
647 193 Trinity Luttrell Female No Team 25:55 61
56 194 Christy Campbell Female No Team 25:56 62
20 195 Jennifer Barker Female No Team 25:57 63
883 196 Kathy Morgan Female Moonah Primary School 26:01 64
338 197 Jenna Pulbrook Female No Team 26:09 65
154 198 Brodie Godfrey Male New Town High School 26:10 133
415 199 Matthew Vivian Male No Team 26:11 134
438 200 Nicole Williams Female No Team 26:12 66
361 201 Ryan Rusden Male Bunnings Mornington 26:16 135
857 202 Gayleen Hall Female Lenah Valley Primary School 26:16 67
550 203 Steven Godfrey Male No Team 26:18 136
220 204 Mark Kingsley Male No Team 26:21 137
934 205 Zachary Morris Male Ogilvie High School 26:21 138
214 206 Shaun Kelly Male No Team 26:23 139
173 207 Jennifer Hawkins Female No Team 26:28 68
385 208 Franja Stefania Male Run With Us 26:43 140
322 209 Sarah O’Reilly Female No Team 26:45 69
925 210 Teegan Clay Female Ogilvie High School 26:47 70
60 211 Katherine Carter Female No Team 26:48 71
764 212 Cooper Todd Male Nystar 26:49 141
663 213 Ellie Cropp Female Run With Us 26:49 72
390 214 David Sypkes Male No Team 26:54 142
129 215 Chelsea Fenton Female No Team 26:54 73
330 216 John Paton Male No Team 27:00 143
893 217 Oskar Puclin Male New Town High School 27:03 144
900 218 Nick Stozki Male New Town High School 27:04 145
117 219 Andrew Dobbie Male Team TasPorts 27:07 146
258 220 Ryan Marshall Male No Team 27:08 147
99 221 Elisa Cusick Female No Team 27:12 74
400 222 Emily Thorp Female No Team 27:13 75
9 223 Natalia Atkins Female No Team 27:14 76
167 224 XuGuang Han Male Run With Us 27:15 148
205 225 Rachel Jeanneret Female No Team 27:15 77
422 226 Graham Watkins Male No Team 27:19 149
233 227 Kellie Lanting Female No Team 27:21 78
179 228 Selina Hill Female No Team 27:22 79
353 229 Kaylene Riley Female Red Course 27:24 80
843 230 Rohan Probert Male Lansdowne Crescent Primary School 27:24 150
277 231 Wendy Meadowcroft Female Sole Mates 27:24 81
968 232 Sophie Cooling Female The Friends School 27:25 82
365 233 Gabriella Vavoulas Female Cystic Fibrosis Tasmania 27:25 83
47 234 Kathryn Burridge Female Run With Us 27:30 84
312 235 Daniel Ng Male Run With Us 27:30 151
449 236 Samantha Wyton Female No Team 27:31 85
751 237 Naomi-Lee Grisy Female Ogilvie High School 27:33 86
645 238 Sam Jarvis Male Illawarra Primary School 27:35 152
932 239 Phoebe Menzie Female Ogilvie High School 27:37 87
938 240 Mary Stewart Female Ogilvie High School 27:37 88
431 241 Peter White Male Fitt Crew 27:43 153
971 242 Daniela Nation Female The Friends School 27:46 89
650 243 Lauren McShane Female No Team 27:50 90
141 244 Michael Garland Male Team TasPorts 27:50 154
618 245 Edward Moore Male Run With Us 27:56 155
171 246 Justin Harvey Male Red Course 27:57 156
643 247 Lachlan Gunn Male Run With Us 27:58 157
752 248 Elise Harrison Female Ogilvie High School 28:00 91
598 249 Billie Nelson Female No Team 28:09 92
289 250 Muhammad Afnan Fahmi Mohammad Yunus Male No Team 28:09 158
596 251 Hayley Sansom Female Sole Mates 28:09 93
535 252 Jessica Cox Female CitywideFitness 28:10 94
87 253 Jenny Cowling Female No Team 28:10 95
72 254 Samantha Clifford Female No Team 28:12 96
131 255 lauren fenton Female No Team 28:12 97
23 256 Christina Beeton Female No Team 28:13 98
346 257 Penny Reardon Female Project Prancers 28:14 99
576 258 Jamie Taws Male No Team 28:18 159
231 259 Simon Lange Male Team TasPorts 28:19 160
259 260 Jess Marwood Female Flex Health Therapy 28:20 100
28 261 Sara Blackman Female CitywideFitness 28:23 101
570 262 Nigel Ransley Male No Team 28:24 161
168 263 Paul Hardy Male No Team 28:27 162
662 264 Zac Smith Male New Town High School 28:27 163
894 265 Joshua Rayner Male New Town High School 28:28 164
946 266 Flynn Dahl Male Campbell Street Primary School 28:29 165
41 267 Riley Browne Male No Team 28:34 166
613 268 Kylie Veale Female Nystar 28:34 102
265 269 Melanie Poole Female Cystic Fibrosis Tasmania 28:36 103
165 270 Amanda Hall Female Project Prancers 28:37 104
571 271 Elizabeth Scales Female No Team 28:38 105
311 272 Sean Ng Male Run With Us 28:39 167
249 273 Stacey Lovell Female No Team 28:40 106
473 274 Isabella Copeland Female No Team 28:40 107
520 275 Justin Vieth Male No Team 28:41 168
321 276 John O’Reilly Male No Team 28:42 169
362 277 Kate Ryan Female Sole Mates 28:45 108
255 278 Regina Magierowski Female No Team 28:48 109
302 279 Troy Morrisby Male Project Prancers 28:52 170
65 280 Maree Mcculley Female Cystic Fibrosis Tasmania 28:53 110
53 281 Deborah Byrne Female No Team 28:55 111
445 282 Morgan Woodgate Female No Team 28:57 112
285 283 Rani Milne Female No Team 29:00 113
634 284 Narelle Creed Female Nystar 29:07 114
386 285 Sarah Stevenson Female Sole Mates 29:17 115
273 286 Ange McGowan Female No Team 29:19 116
651 287 Renee Mitchell Female No Team 29:39 117
319 288 Ellie Oddie-Jones Female Team TasPorts 29:41 118
102 289 Chris Dalton Male Woolworths FSS – Hobart 29:46 171
298 290 Glenn Moore Male No Team 29:54 172
441 291 Sharon Wilson Female No Team 29:54 119
471 292 Patrick Copeland Male No Team 29:56 173
657 293 Shari Armstrong Female Bunnings Kingston 30:04 120
116 294 Katherine Denney Female No Team 30:08 121
18 295 Alex Barber Male Team TasPorts 30:11 174
54 296 Teagan Callaghan Female Sole Mates 30:12 122
121 297 Stuart Edwards Male No Team 30:14 175
327 298 Emily Palmer Female Run With Us 30:22 123
444 299 Nikki Woodgate Female No Team 30:27 124
455 300 KAI YAO Male Run With Us 30:29 176
658 301 Darren Seccull Male Bunnings Kingston 30:29 177
115 302 Maia Dell Female Flex Health Therapy 30:33 125
436 303 Jacob Willcox Male No Team 30:38 178
238 304 Dragon Lemoto Male No Team 30:39 179
450 305 TIANMIN YANG Male Run With Us 30:41 180
646 306 Gary Laugher Male No Team 30:44 181
325 307 AUSTIN OSBORNE Male No Team 30:52 182
324 308 BRETT OSBORNE Male No Team 30:52 183
123 309 Kathryn Ellston Female No Team 30:53 126
421 310 SHANLING WANG Female Run With Us 30:53 127
447 311 Marshall Woods Male No Team 30:54 184
890 312 Jaden Moore Male New Town High School 30:59 185
109 313 Abigail Davis Female Abs and Bella 31:06 128
544 314 Cordelia Davey Female No Team 31:15 129
542 315 Craig Davey Male No Team 31:23 186
335 316 michael pook Male No Team 31:25 187
153 317 Joshua Glover Male New Town High School 31:30 188
236 318 Michael Lee Male No Team 31:35 189
423 319 Angie Watson Female Sole Mates 31:36 130
248 320 Fiona Loakman Female No Team 31:37 131
207 321 Ken Johnson Male No Team 31:41 190
276 322 Danielle McPhail Female No Team 31:43 132
264 323 Brandon Mazur Male Woolworths FSS – Hobart 31:47 191
354 324 Matthew Roach Male No Team 31:47 192
267 325 Nicole McBride Female No Team 31:50 133
176 326 Cody Heinstman Male No Team 31:54 193
356 327 Anja Rolliston Female No Team 31:54 134
50 328 Gloria Byas Female No Team 31:56 135
140 329 Ellen Galbraith Female Ogilvie High School 32:07 136
903 330 Luke van Emmerik Male New Town High School 32:20 194
103 331 Damien Daniels Male No Team 32:22 195
8 332 Casey Anning Female No Team 32:36 137
326 333 Casey Pagano Female Red Course 32:40 138
31 334 Hayley Bowen Female Red Course 32:40 139
148 335 Mary Gibbs Female No Team 32:47 140
416 336 Rhiannon Von Female No Team 32:52 141
363 337 Manoj S Male Run With Us 32:56 196
226 338 David Krushka Male Run With Us 32:57 197
933 339 Kate Morris Female Ogilvie High School 33:00 142
926 340 Cleo Darke Female Ogilvie High School 33:06 143
22 341 SHRAVAN RAM BASKARAN Male Run With Us 33:07 198
620 342 Sabrina Hayes Female No Team 33:13 144
376 343 Sophi Smee Female No Team 33:13 145
155 344 Monique Graham Female Oatlands District High School 33:19 146
521 345 Emily Vieth Female No Team 33:21 147
549 346 Josh Fyfe Male No Team 33:23 199
548 347 Kim Fyfe Female No Team 33:27 148
112 348 Michelle De Paoli Female No Team 33:31 149
649 349 Natalie LUTTRELL Female No Team 33:33 150
848 350 Ana Bayabos Female Lenah Valley Primary School 33:39 151
106 351 Veronika Davie Female No Team 33:40 152
105 352 Kylee Davie Female No Team 33:41 153
573 353 Rebecca Taws Female No Team 34:08 154
757 354 Damien Bertoz Male Woolworths FSS – Hobart 34:09 200
935 355 Lucy Semmens Female Ogilvie High School 34:14 155
608 356 Caroline Wilcott Female No Team 34:15 156
896 357 Jacob Sinko Male New Town High School 34:16 201
381 358 David Spencer Male Run With Us 34:24 202
150 359 Fiona Gillon Female No Team 34:26 157
90 360 DAVID CRESSWELL Male No Team 34:28 203
320 361 Jane O’Reilly Female No Team 34:35 158
557 362 Stephanie Manning Female No Team 34:37 159
134 363 Rebeccah Fleming Female Team TasPorts 34:40 160
644 364 Vanessa Jarvis Female Illawarra Primary School 34:48 161
234 365 Greg Laugher Male No Team 35:03 204
329 366 Angelica Pasten-Anderson Female No Team 35:10 162
371 367 Anne Smalley Female No Team 35:11 163
328 368 Antonia Parker Female Team TasPorts 35:13 164
69 369 MIN-TING CHOU Female Run With Us 35:15 165
25 370 Virginia Beniac Female No Team 35:23 166
196 371 Chia-Hung Hsieh Male Run With Us 35:39 205
243 372 Jasper Liang Male Run With Us 35:43 206
164 373 Shari Hall Female Woolworths FSS – Hobart 35:48 167
114 374 Zoe Dean Female No Team 36:23 168
538 375 Gemma Carlton Female No Team 36:23 169
7 376 Jennifer Andrews Female Woolworths FSS – Hobart 36:35 170
62 377 Jannine Charlwood Female No Team 36:35 171
435 378 Allison Willcox Female No Team 36:36 172
341 379 Karen Rainbow Female No Team 36:47 173
223 380 Melissa Knight Female Woolworths FSS – Hobart 36:50 174
456 381 Hui Ven Yeap Female Run With Us 37:01 175
190 382 Margaret Joan Horne Female No Team 37:03 176
858 383 Louise Halley Female Lenah Valley Primary School 37:06 177
310 384 Hannah Nermut_Nichols Female No Team 37:13 178
314 385 Chad Nichols Male No Team 37:17 207
138 386 Jillian Freeman Female No Team 37:19 179
399 387 Madeleine Thomas- Stanic Female No Team 37:26 180
512 388 Andrea Middleton Female No Team 37:35 181
282 389 Casey MIllar Female Woolworths FSS – Hobart 37:37 182
515 390 Sam Middleton Male No Team 37:42 208
177 391 Nicole Hellessey Female No Team 37:48 183
633 392 Brant Ackerley Male NyStar 37:53 209
898 393 Riley Spurr Male New Town High School 37:53 210
10 394 Sally Attrill Female No Team 38:12 184
61 395 Kai Man Chan Female No Team 38:24 185
290 396 Hazelyn Mohan Female No Team 38:28 186
340 397 Barb QUINN Female No Team 38:28 187
636 398 Laura Cathcart Female No Team 38:59 188
661 399 Danielle Morris Female No Team 39:16 189
614 400 Megan  Viljoen Female The Friends School 40:10 190
413 401 Leanne Viljoen Female Flex Health Therapy 40:24 191
523 402 Reinhardt Viljoen Male Nystar 40:24 211
829 403 Sacha Clark Female Illawarra Primary School 40:26 192
274 404 Raelene McIntyre Female Woolworths FSS – Hobart 40:58 193
275 405 Matthew Mcintyre Male No Team 40:58 212
83 406 Rebecca Cooper Female No Team 40:59 194
912 407 Hayley King Female Oatlands District High School 41:18 195
913 408 Vicki King Female Oatlands District High School 41:18 196
16 409 Stephen Bannister Male No Team 41:32 213
409 410 Carolyn Veenendaal Female No Team 41:39 197
513 411 Peter middleton Male No Team 41:51 214
514 412 Ben Middleton Male No Team 41:54 215
137 413 Judi Forsyth Female No Team 42:10 198
32 414 Hollie Bowerman Female No Team 42:23 199
197 415 Sarah Hughes Female No Team 42:24 200
67 416 Vicki Cherry Female No Team 42:28 201
440 417 Sharen Willing Female No Team 43:05 202
394 418 Tracy Tavasz Female No Team 43:05 203
468 419 Ian Clark Male No Team 43:14 216
492 420 Oliver Gregory Male No Team 43:15 217
490 421 Kylie Gregory Female No Team 43:15 204
151 422 Libby Giomataris Female Dan Toohey Trampers 43:25 205
659 423 Amanda Seccull Female Bunnings Kingston 43:38 206
630 424 Ally Rhodes Female No Team 43:50 207
118 425 Laura Donohoe Female No Team 43:50 208
433 426 Cassie Whitehill Female No Team 44:06 209
203 427 Natalie Jarvis Female Woolworths FSS – Hobart 44:12 210
295 428 Jillinda Mollon Female Project Prancers 44:13 211
384 429 Rebecca Spry Female Project Prancers 44:13 212
183 430 Andrew Hocken Male No Team 44:25 218
566 431 PAULA PREDDY Female No Team 44:51 213
558 432 KIRSTIE MARTIN-HENRY Female No Team 44:51 214
462 433 MICHELLE BRASLIN Female No Team 44:57 215
463 434 Lesa Braslin Female No Team 44:57 216
464 435 Justice McKenzie Female No Team 45:02 217
218 436 Lynette Kent Female No Team 45:04 218
931 437 Gabi Medhurst Female Ogilvie High School 45:15 219
886 438 Cassandra Coleman Female New Town High School 45:15 220
21 439 Tim Bartels Male Woolworths FSS – Hobart 45:34 219
37 440 Amanda Brewer Female No Team 45:34 221
157 441 Julie Gray Female No Team 46:13 222
201 442 Sarah Jakobovski Female Woolworths FSS – Hobart 47:09 223
914 443 Leonie Robins Female Oatlands District High School 47:28 224
159 444 Kirby Green Female Dan Toohey Trampers 47:34 225
84 445 HELEN CORRY Female No Team 47:50 226
366 446 CAROLINE SEBASTIAN Female No Team 47:52 227
222 447 Rach Kitson Female Dan Toohey Trampers 47:55 228
410 448 Carmela Venettaci Female Dan Toohey Trampers 47:55 229
169 449 Theresa Harrex Female No Team 48:02 230
132 450 Jordan Ferguson Female No Team 48:03 231
352 451 Andrew Richardson Male No Team 48:18 220
417 452 Chris Wallington Male No Team 48:20 221
163 453 Vanessa Haigh Female No Team 48:40 232
162 454 Pam Haigh Female No Team 48:45 233
95 455 Natalie Curle Female No Team 48:46 234
12 456 Danica Ayers Female No Team 48:47 235
125 457 Ben Evans Male No Team 48:49 222
915 458 Alex Robins Male Oatlands District High School 49:34 223
206 459 Alison Jelinski Female No Team 49:53 236
175 460 Jade Heinstman Female No Team 50:15 237
263 461 louise Mason Female No Team 50:32 238
756 462 KAREN HODEL Female New Town High School 50:46 239
884 463 Jane Brooks Female New Town High School 50:46 240
161 464 Grace Guerzoni Female New Town High School 50:46 241
271 465 Lisa McGinn Female Bunnings Mornington 51:47 242
288 466 Jessica Moate Female Bunnings Mornington 51:48 243
940 467 Eskil Cragg Male South Hobart Primary School 52:57 224
475 468 Disa Cragg-Ohlsson Female Eskil’s Ninjas 52:57 244
476 469 Scott Cragg Male No Team 52:58 225
39 470 Raylene Brown Female No Team 53:05 245
501 471 Calvin Howell Male TasmaNet 53:11 226
499 472 Garry Howell Male TasmaNet 53:11 227
216 473 Tara Kennedy Female No Team 55:46 246
160 474 Amanda Guc Female No Team 55:47 247
502 475 Diviah Howell Female No Team 1:00:01 248
500 476 Ilka Howell Female No Team 1:00:02 249
401 477 Tracy Turnbull Female No Team 1:00:03 250

Race Directors

Cathy McKeown:
0412 991 918
Pete Keenan:
0400 129 466

Contact Us

Contact Us

Copyright Hobart Fun Run 2018

Made by Forte